Zapraszamy 27 października do Słupska na bezpłatne seminarium w ramach projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”.

Podczas naszego seminarium dowiesz się:

W ramach prelekcji omówione zostaną podstawy prawne oraz praktyczne aspekty zawierania umów pomiędzy przedsiębiorcami.

Spotkanie zakończymy sesją pytań i odpowiedzi.

Adresaci:
Prelekcja skierowana jest do pracodawców (właścicieli) i pracowników kadry zarządzającej (managerów) reprezentujących sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw różnych branż, pracowników odpowiedzialnych za sprzedaż lub zakupy w przedsiębiorstwie, za kontakty handlowe oraz  sporządzanie treści
i zawieranie umów z kontrahentami oraz  do osób, które chcą poszerzyć
i uporządkować swoją wiedzę z zakresu zawierania umów w obrocie gospodarczym.

Zakres tematyczny:

1. Umowa w obrocie gospodarczym – definicja;
  2. Rodzaje umów – podział podstawowy;
  3. Weryfikacja kontrahenta umowy;
  4. Zasady zawierania umów;
  5. Forma oraz konstrukcja prawna umowy – kluczowe zagadnienia;
  1. Zmiana i zakończenie stosunku umownego;
  2. Niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy – skutki prawne.

Termin: 27 października 2023, godz. 11:00

Ramowa agenda:

10:45-11:00 Potwierdzenie obecności.
11:00-11:15 Rozpoczęcie seminarium. Prezentacja projektu SPEKTRUM i oferty Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców.
11:15-13:15 Prelekcja: Jak zabezpieczyć interesy firmy – umowy w obrocie gospodarczym.
13:15-14:00 Networking przy kawie.

miejsce: SALA nr 2 – Słupski Inkubator Technologiczny, ul. Portowa 13B | 76-200 Słupsk

Prowadząca:

MEC. AGNIESZKA BYTOF – RADCA PRAWNY

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Prawo. Założyciel Kancelarii Prawnej z siedzibą w Gdańsku będącej członkiem Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Ekspert Zespołu Ekspertów Centrum Prasowego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku w dziedzinie szeroko pojętego prawa gospodarczego, prawa karnego gospodarczego oraz prawa pracy i ochrony danych osobowych, a także alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów i sporów (Alternative Dispute Resolution – ADR), tj. mediacji i arbitrażu. Mediator certyfikowany i rekomendowany Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów oraz Pomorskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w sprawach cywilnych, gospodarczych i z zakresu prawa pracy. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obsłudze prawnej biznesu, tj. podmiotów gospodarczych, grup kapitałowych oraz w reprezentacji Klientów przed sądami oraz organami administracji publicznej. Wykładowca uczelni wyższych. Prelegent dedykowanych seminariów prawnych dla biznesu. Autor wypowiedzi medialnych oraz publikacji eksperckich.

Seminarium realizowane jest w ramach projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych” finansowanego z funduszy unijnych wdrażanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 2.4.1.

Wstęp wolny – wymagana rejestracja. Poniżej formularz zgłoszeniowy.